Kokulu ilaçlama, kokusuz ve jel ilaçlama yöntemleriyle yok edilmesi mümkün olmayan daha zor böcekler, haşereler için kullanılan bir yöntemdir. Su içerikli sıvı ilaçlarla kullanılan kokulu uygulama, püskürtme yoluyla uygulanır.

Daha çok pire, akrep, tahta kurusu, kene gibi hayvanlardan kurtulmak için bu yöntemde kullanılan ilaçlamalar diğer böcek ilaçlama yöntemlerine göre daha etkilidir.

Kokulu İlaçlama Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İlaçlama yapılmadan önce muhakkak bulunan gıdaların ağızları kapatılmalı, gıdalar saklanmalıdır. Ya da varsa çocuklarınızın oyuncakları kesinlikle kaldırılmalı, ilaç temas etmeyecek yerlere konulmalıdır. Bunun dışında böcek ile mücadele durumunda yapılacak ilaçlama sırasında ilaçlama yapılacak alanda hiçbir canlı bulunmamalıdır.

İlaçlama Uygulaması Sonrasında Yapılması Gerekenler

İlaçlama firmaları tarafından görevlendirilen eğitimli, alanlarında uzman kişiler önce hangi haşere ile mücadele durumuyla karşı karşıya kaldıklarını daha sonra da ilaçlama yapacakları alanları belirleyerek böcek ile mücadele için böcek ilaçlama yöntemine başlarlar.

Zor haşerelere karşı, haşerelerin çok yoğun oldukları yerler için kullanılan kokulu ilaçlama yapılırken ortam 4-5 saat kadar terk edilmelidir. Haşerelerin çok hızlı üreyen canlılar olduklarını da göz ardı etmeden bir an önce önlem alınmaları şarttır. Kokusuz ilaçlama yapıldıktan sonra da ilacın etkisi daha iyi sonuç versin diye ortam bir süre kapalı tutulmalıdır. Sonrasında 1 saatlik havalandırma yapılmalıdır.

Sağlık Bakanlığı Tarafından Onaylı ve Güvenilir İlaçlama Hizmeti

Enze Pest Böcek ilaçlama haşerelerden kurtulmak için de sizlere yardımcı olmaktadır. Bu işin eğitimini almış uzman ilaçlama ekipleriyle çalışan Enze Pest ilaçlama şirketi tüm ilaçları da Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır.

Ziraat mühendisleri tarafından üretilmemiş ya da Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmamış ilaç kullanılması durumunda birçok tehlike oluşur. Yanlış ilaç kullanılması böcek ve haşereler ile mücadele durumunuzu sonuçsuz bırakacağı gibi, hayatınızın da tehlikeye atılmasına sebep olur. doğru ilaçlarla, doğru ilaçlamalar doğrultusunda yapılacak ilaçlar alanın her köşesine yayılarak sizlerin haşere sorunlarınıza çözüm olur.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] haserebocekilaclama.com tüm hakları Enze Pest İlaçlamaya aittir.

Call Now ButtonHemen Ara
Open chat
Yardımcı Olabilir miyiz?

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?