Hamam böceği ve kalorifer böceği, karınca, örümcek gibi sayıları fazla türler için uygulanan böcek ilaçlama yöntemlerinden biri jel ilaçlamadır.

Kolay uygulanması ve öncesinde, sonrasında herhangi bir tedbir alınmaması nedeniyle ev ve iş yerleri için sıkça tercih edilir. İnsanlar bu ilaçlama sırasında bulundukları alanları terk etmezler.

Yine böceklerden kurtulmak için uygulanan ilaçlama yöntemi sırasında ortamda varsa evcil hayvanlarınızın bulunasın da bir sakınca yoktur. Püskürtme yöntemiyle yapılmayan, şırınga tabancası yardımıyla kuytu köşelerdeki yerlere ufak ufak ilaçlar bırakılarak uygulanan bu ilaçlama bu nedenle kişilere zarar vermez.

Kapalı alanlarda hamam böceği, kalorifer böceği gibi haşere ile mücadele durumunda daha çok tercih edilen jel ilaçlama yapacak kişilerin de alanlarında uzman, eğitimli kişiler olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış ilaçlama durumunda sonuç alınmaz. İlaçlama yardımcı alınacak firmaların da Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı olmalarına dikkat edilmelidir.

Jel Uygulamanın Özellikleri Nedir?

  • İlaçlama yapılan yerlerin silinmemesi gerekir
  • Ev ve işyerlerimizi terk etmemize gerek yoktur. İnsan ve hayvan sağlığına zarar vermez.
  • Kapı, pencere vb hava alan yerleri kapatmanıza gerek yoktur.
  • Jel uygulama öncesi ve sonrası herhangi bir hazırlık yapmanıza ve önlem almanıza gerek yoktur.
  • Varsa çocuk ve bebek oyuncaklarını, evcil hayvanlarımızı, besin maddelerimizi koruma altına almamız gerekmez.

Jel İlacın Özellikleri Nedir?

Jel ilaç hamam böceği, kalorifer böceği, alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, karafatma, kakalak vb haşereler üzerinde etkili bir ilaçtır. Bu böcekler jel ilacı yedikten sonra yuvasına döner ve orada ölür. Ölen böceği yiyen diğer böceklerde ölmeye devam eder.

Jel ilaçlama kullanılan yerler hormonel bir koku salgılar ve böceklerin buraya yönelmelerini sağlar. İlacı yiyen böcek ölür ve ölü böceği de başka bir böcek yer. Döngü böylece devam ederken böcek sorunundan da kolayca kurtulunur. Jel ilaçlama ağız yoluyla temas olunmadığı sürece hiçbir zararı olmayan ilaçlamadır.

Jel uygulaması ev ilaçlama, iş yeri ilaçlama gibi alanlarda, kişilerin rahatını bozmayacak şekilde uygulandığı için en çok tercih edilenler arasındadır. Böceklerden kurtulmak için ilaçlamada görevlendirilen kişiler önce haşere türünü sonra da ilaçlama yapılacak alanı tespit ederek uygulamaya başlarlar. İlaçlama yönteminde kullanılan ilaçların da diğer ilaçlama yöntemleri gibi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmektedir.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] haserebocekilaclama.com tüm hakları Enze Pest İlaçlamaya aittir.

Call Now ButtonHemen Ara
Open chat
Yardımcı Olabilir miyiz?

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?